Ciepleklimaty

Najlepsza witryna do udostępniania podróży

Atracciones Jedzenie

Dodaj kuchnię w stylu nordyckim do swojego domu

Kuchnia w stylu nordyckim

Kuchnia w stylu skandynawskim ma czysty, minimalistyczny design. Szafki są pomalowane na biało, z akcentami w różnych kolorach lub materiałach. Drzwi szafek Accent mogą być wykonane ze zwykłego szkła lub w kolorze lub w metalowej ramie. Dekoracyjne okucia są minimalne, ponieważ zatrzaski są często proste i tworzą ciągłą linię. Opcjonalnie dostępne są również nowoczesne drzwi szafki z aluminiową ramą.

Nowoczesny

Nowoczesna kuchnia w stylu nordyckim charakteryzuje się czystym, prostym designem z minimalnymi ozdobami. Minimalistyczny styl charakteryzują duże okna i naturalne materiały, takie jak drewno. Okna często pozostawia się puste, aby wpuścić do wnętrza jak najwięcej światła. Aby zapewnić większą prywatność, zastosowano drewniane rolety lub zasłony z gazy. Oświetlenie jest również niezbędne w każdej skandynawskiej kuchni. Lampy wiszące w stylu nordyckim mogą dodać głębi i tekstury każdej przestrzeni.

Minimalista

Kuchnia w stylu nordyckim to minimalistyczna przestrzeń o czystym, prostym designie. Paleta kolorów koncentruje się na jednym odcieniu podstawowym i dwóch kolorach akcentujących. Odrobinę koloru można wprowadzić za pomocą jednego elementu lub za pomocą bloków kolorów. Zazwyczaj drewno w naturalnym wykończeniu jest najpopularniejszym wyborem do kuchni skandynawskiej. Inne materiały, takie jak kamień i teksturowane tkaniny, mogą być użyte do stworzenia minimalistycznego wyglądu.

Funkcjonalny

Funkcjonalna kuchnia w stylu nordyckim znana jest z neutralnej kolorystyki. Dominującą paletą są stonowane odcienie bieli, szałwiowej zieleni, jasnego błękitu i szarości. Jednak ciemniejsze kolory, takie jak czarny, mogą być używane jako akcenty. Inne neutralne kolory pasujące do kuchni w stylu skandynawskim to beże i kremy. Większość skandynawskich kuchni ma duże okna, przez które wpada naturalne światło.

Otwórz półki

Dodanie koloru do kuchni w stylu skandynawskim jest łatwiejsze niż dodanie koloru do sypialni lub salonu. Paleta kolorów skandynawskiego wzornictwa jest na ogół neutralna i biała, więc odrobina koloru tu i ówdzie nada pomieszczeniu niepowtarzalny i żywy wygląd. Rozważ użycie kolorowego backsplashu kafelków lub dodanie tapety, aby przełamać biel.

Dywan z owczej skóry

Dywan z owczej skóry może nadać Twojej kuchni luksusowy wygląd. Miękki i ciepły materiał jest idealny dla rodzin, jest bardzo trwały i łatwy w pielęgnacji. Może służyć jako dywanik, narzuta lub zasłona na krześle. Skóra owcza jest również wyborem przyjaznym dla środowiska, wymagającym niewielkiej lub żadnej konserwacji.

Drewniane podłogi

Jeśli planujesz dodać kuchnię inspirowaną nordycką kuchnią do swojego domu, jednym z najlepszych sposobów na to jest ułożenie drewnianych podłóg. Możesz użyć szerokiej podłogi z desek lub mniejszych kawałków. Możesz również użyć wzoru w jodełkę lub jodełkę.