Ciepleklimaty

Najlepsza witryna do udostępniania podróży

Jedzenie wiejskie podróże

Nowoczesne meble Verner Panton

Verner Panton był czołowym projektantem z Danii, znanym z innowacyjnych projektów i zastosowania egzotycznych kolorów. Jego meble i akcesoria można znaleźć w większości domów i miejsc pracy na całym świecie. Te nowoczesne i funkcjonalne elementy z pewnością zadowolą każdą przestrzeń. Projektant znany jest z opływowych, geometrycznych projektów oraz innowacyjnego wykorzystania materiałów i kolorów.

S krzesło

Krzesło Panton to wyjątkowe plastikowe krzesło zaprojektowane przez duńskiego projektanta Vernera Pantona w latach 60. XX wieku. Jest to pierwsze plastikowe krzesło formowane i stało się symbolem duńskiego designu. Został wprowadzony do Duńskiego Kanonu Kultury 2006. Krzesło Panton jest dostępne w wielu kolorach i wzorach.

Półokrągłe siedzisko i cylindryczna podstawa zapewniają regulację nachylenia, dzięki czemu użytkownik może dostosować kąt siedziska. Inne godne uwagi projekty Panton to oprawy oświetleniowe i tekstylia inspirowane sztuką op. Jednak najbardziej imponująca jest jego długa ewolucja krzesła S. Przeszedł przez liczne prototypy z różnych materiałów, zanim w końcu stał się klasykiem.

Krzesło stożkowe

Jeśli podoba Ci się styl krzesła stożkowego Vernera Pantona, ale nie masz miejsca w swoim pokoju, możesz kupić miniaturową wersję. Miniaturowe krzesło stożkowe w kształcie serca Vitra Concept ma idealny rozmiar, aby zmieścić się na komodzie lub półce z książkami. Wykonany jest w tych samych materiałach i kolorach co oryginał. Jest zapakowany w drewniane pudełko z katalogiem wyjaśniającym projekt. Bez względu na budżet, to małe krzesło przypadnie Ci do gustu.

Krzesło „Wire Cone Chair” było jak na swoje czasy rewolucyjne. Projekt był zasadniczo odwróconym stożkiem, z półokrągłą skorupą i półokrągłym siedziskiem. Projekt był tak innowacyjny, że po raz pierwszy zastosowano go w hotelu Astoria w Trondheim w Norwegii.

Krzesło Serce

Zaprojektowane pod koniec lat pięćdziesiątych dla firmy Vitra krzesło Heart autorstwa Vernera Pantona to kultowy, nowoczesny mebel. Zainspirowany Pop Artem, jest zaskakująco wygodny, z wysokim oparciem i przytulnym klimatem. Panton wykorzystywał je intensywnie w swoich pracach związanych z projektowaniem wnętrz. Projektant pracował dla Arne Jacobsena od 1950 do 1952 roku. Mniej więcej w tym samym czasie Jacobsen zaprojektował jajko.

To krzesło w kształcie serca jest dostępne w szerokiej gamie kolorów, od jaskrawego pomarańczu po niebieski. Wersja Vitra Miniature ma tylko 5,25 cala wysokości i jest wystarczająco mała, aby zmieścić się w dłoni.

Krzesło dla mrówek

Krzesło Ant Vernera Pantona było wpływowym projektem stworzonym przez duńskiego architekta. Panton studiował architekturę w Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze, aw latach 50. był asystentem Arne Jacobsena. Efektem ich współpracy było krzesło Ant, które jest obecnie klasykiem. Panton zaprojektował również krzesła licencjackie i krzesła Tivoli do układania w stos, które później zostały wyprodukowane przez Fritza Hansena.

W latach pięćdziesiątych Panton został przedstawiony Arne Jacobsenowi, kolejnemu ważnemu mentorowi. W pracowni Jacobsena opracował krzesło Ant i inne projekty. W tym okresie dużo podróżował po Europie i nawiązał wiele kontaktów międzynarodowych. W rezultacie Panton otrzymał wiele zleceń architektonicznych. Wśród nich Krzesło Trivoli zamówione przez Fritza Hansena w 1955 roku.

Wisiorek topan

Lampa wisząca Topan to oszałamiająca i prosta lampa wisząca Vernera Pantona. Stworzona dla restauracji hotelowej Astoria w Trondheim w Norwegii, to pierwsza masowo produkowana lampa duńskiego projektanta. Prosta konstrukcja wisiorka, wykonana z jednego kawałka aluminium, rzuca wspaniałe światło skierowane w dół. Dostępny w dwóch kolorach, czarnym i białym, Topan może być wykonany na zamówienie, aby pasował do Twojego osobistego stylu.

Verner Panton po raz pierwszy zaprojektował lampę wiszącą Topan VP6 dla restauracji Astoria w Trondheim w Norwegii. Topan VP6 to jeden z jego najbardziej innowacyjnych projektów oświetleniowych, charakteryzujący się idealnymi okrągłymi formami, funkcjonalnym źródłem światła skierowanym w dół i przyciągającym wzrok designem. Ten projekt oświetlenia był możliwy dzięki najnowocześniejszej technologii, w tym wysokiej jakości procesowi farbowania firmy STIN. Powstały projekt to piękny, niepowtarzalny dodatek do każdego domu.