Ciepleklimaty

Najlepsza witryna do udostępniania podróży

Europa

Jak poradzić sobie z wymianą kuli lampy podłogowej

Wymiana klosza lampy podłogowej

Najlepszym sposobem na udekorowanie lampy podłogowej jest szklana kula. To piękne akcesorium wzmocni światło pochodzące z żarówki i doda osobowości każdemu pomieszczeniu w domu. Jednak delikatny charakter tego rodzaju abażuru sprawia, że jest on podatny na pękanie i łamanie. Kiedy tak się dzieje, ważne jest, aby wiedzieć, jak obchodzić się z pękniętą kulą lampy, aby można ją było szybko i łatwo wymienić.

Pierwszym krokiem jest znalezienie płaskiej powierzchni, na której można ustawić stary globus. Następnie za pomocą szczypiec poluzuj stalową nakrętkę znajdującą się na gwintowanej rurce u podstawy lampy. Po odkręceniu nakrętki można podnieść zespół gniazda i wymienić zepsutą żarówkę na nową.

Aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości, zaleca się zakup zamiennej podstawy lampy i przewodu, zanim oryginalne ulegną uszkodzeniu. Koszt obu tych elementów jest stosunkowo niedrogi i zaoszczędzi Ci kłopotów z późniejszą wymianą złego gniazdka lub przewodu.

Ponadto podstawa zapewni, że lampa podłogowa pozostanie stabilna i zapobiegnie przewróceniu. Ta funkcja zapewni bezpieczeństwo Twojej rodzinie i zapewni produkt wysokiej jakości, z którego możesz być dumny przez wiele lat.

LED G95 Globe 125mm to idealny wybór do dużych opraw oświetleniowych i lamp. Wytwarza zachęcające, ciepłe, białe światło, które nie odbija światła i wygląda równie atrakcyjnie, gdy jest wyłączone, jak i włączone.

Istnieją dwa rodzaje nasadek, które można znaleźć na kuli LED 125 mm. Większość z nich jest wyposażona w zakrętkę bagnetową B22d, ale można też znaleźć zakrętkę E27 Edison (ES), która jest bardziej powszechna w Europie i USA.

Te czapki są łatwe do zidentyfikowania, ponieważ wszystkie mają charakterystyczny kształt, który bardzo gwałtownie zwęża się w bardzo wąską podstawę. Jeśli nie masz pewności, jaki rodzaj nasadki ma Twoja kula LED 125 mm, zawsze możesz sprawdzić etykietę na opakowaniu lub skontaktować się z nami w celu uzyskania pomocy. Jest to ważny krok, ponieważ niewłaściwe zaślepki uszkodzą oprawę i spowodują przedwczesne spalenie żarówki. Dlatego tak ważne jest sprawdzenie etykiety przed dokonaniem zakupu.