Ciepleklimaty

Najlepsza witryna do udostępniania podróży

zwiedzanie miasta

Modern Style Decor For Your Home

wystrój w nowoczesnym stylu

Wystrój w nowoczesnym stylu to rodzaj projektu domu, który wykorzystuje czyste linie i naturalne materiały. Styl ten jest często inspirowany niemiecką i skandynawską architekturą i wzornictwem i tworzy funkcjonalne przestrzenie, które są eleganckie i przyjemne.

Główne cechy tego stylu to lekkość i przestronność, proste i dopasowane meble oraz neutralna paleta kolorów. Ponadto nowoczesny styl wymaga mniejszego nacisku na ciężkie i wyszukane zabiegi okienne oraz wymaga jak największej ilości naturalnego światła.

W przeciwieństwie do współczesnego, który opiera się na konkretnej epoce, nowoczesny wystrój zawiera lekcje, które można zastosować w wielu różnych stylach. Na przykład ważna postać współczesnej architektury Mies Van Der Rohe był znany ze swojej filozofii „mniej znaczy więcej”.

Proste i schludne projekty są podstawą modernizmu, podobnie jak neutralne kolory z mieszanką naturalnych materiałów, takich jak skóra, drewno i metal.

Współczesny projektant wnętrz jest również świadomy faktu, że wszystko w jego projekcie musi mieć jakiś cel. Oznacza to, że meble i akcesoria powinny być używane w celu zwiększenia funkcjonalności, a nie dekoracyjne lub krzykliwe.

Na przykład w tym salonie projektant zaaranżował dzieła sztuki z różnych epok, aby przestrzeń wyglądała na spójną. Utrzymali prosty kolor ścian, pozwalając, by grafika przemówiła.

Chociaż ten styl może być nieco trudny do wykonania, istnieją sposoby, dzięki którym możesz uczynić swoją przestrzeń bardziej nowoczesną, nie sprawiając, że będzie wyglądać na zbyt minimalistyczną lub surową. Aby to osiągnąć, wybierz neutralne kolory ścian i dodaj odrobinę faktury do mebli, wybierając elementy z naturalnym, polerowanym wykończeniem drewna.

Wreszcie, jeśli pracujesz z małą przestrzenią, rozważ rozmieszczenie elementów w klastrach lub w rzędach. Może to pomóc stworzyć wrażenie większej otwartości i sprawić, że pokój będzie wydawał się większy.

Innym sposobem na wprowadzenie ciepła tradycyjnego stylu do nowoczesnej przestrzeni jest zastosowanie akcentów wykonanych z wzorzystych tkanin lub tekstyliów. Mogą to być poduszki, koce, wazony lub inne akcesoria.

Sztuka abstrakcyjna, która była głównym trendem w ruchu modernistycznym, to kolejna świetna opcja na wprowadzenie nowoczesnego wystroju do Twojego domu. Te dzieła sztuki można powiesić jako element ścienny lub wyeksponować w galerii.

Jeśli chodzi o wybór farby do nowoczesnego pokoju, wybierz neutralne odcienie, które są albo stonowane, albo jasne, ale nie bój się mieszać odważnych i zabawnych kolorów. Mogą być doskonałym uzupełnieniem klasycznego nowoczesnego wystroju i wniosą element zabawy i ekscytacji do Twojej przestrzeni.

Modernizm z połowy wieku

Chociaż ten styl narodził się w XX wieku, ma ponadczasowy urok, który nadal dobrze się sprawdza. Trwałe piękno drewna jest ważnym czynnikiem w tym stylu i może dobrze współgrać z innymi stylami, niezależnie od tego, czy są stare, czy nowe.

Oprócz prostoty tego stylu, posiada on również szereg innych korzystnych dla wielu osób atrybutów. Na przykład nowoczesny wystrój to świetny wybór dla osób z dziećmi, ponieważ można go łatwo utrzymać w czystości i porządku w tego typu projektach.