Ciepleklimaty

Najlepsza witryna do udostępniania podróży

Asia

Styl nowoczesny kontra styl współczesny

nowoczesny styl

Nowoczesny styl to estetyka projektowania, która koncentruje się na czystych liniach i minimalizmie. Ma na celu przywrócenie równowagi i często kojarzy się z bielą, szarością, beżem i czernią.

Moderniści byli grupą architektów, którzy starali się promować ideę, że forma podąża za funkcją. Przedkładali styl użytkowy nad ornamentykę, a ich budynki miały typowo otwarte plany pięter. Ci architekci byli pod wpływem Le Corbusiera, Waltera Gropiusa i Ludwiga Miesa van der Rohe.

Z drugiej strony współczesność to bardziej płynny ruch projektowy, który czerpie inspirację z różnych epok i stylów. Nie zawsze może mieć ścisły format i łatwo się pomylić między nimi.

Dzisiejszy nowoczesny styl obejmuje wykorzystanie naturalnych materiałów i neutralnych kolorów, aby stworzyć czysty, świeży i wyrafinowany wygląd. Styl koncentruje się również na eliminacji zbędnych detali i elementów dekoracyjnych.

Kolejną wielką zaletą modernizmu jest fakt, że opiera się on na ponadczasowej filozofii projektowania i może być przekazywany z pokolenia na pokolenie. Nowoczesny styl jest podstawą wielu charakterystycznych budynków, w tym Empire State Building w Nowym Jorku.

Z drugiej strony organiczna nowoczesność to swobodna, dopracowana wersja nowoczesności, która koncentruje się na nakładaniu warstw tekstur i tekstyliów, aby uzyskać zachęcający i zrelaksowany wygląd. To świetny sposób na dodanie tekstury i zainteresowania do swojej przestrzeni bez konieczności stosowania odważnej palety kolorów.

Wiele osób, które pociąga nowoczesny styl, preferuje również funkcjonalne meble, które są eleganckie i łatwe do wykonania. Dzieje się tak dlatego, że modernizm objął epokę industrialną, a wiele nowoczesnych mebli i akcesoriów wykonano z materiałów, które były łatwo dostępne w momencie jego powstania.

Na przykład rurki stalowe, włókno szklane i sklejka były powszechnie używane do produkcji mebli w epoce nowożytnej. Materiały te są niezwykle trwałe i stanowią doskonały wybór do nowoczesnego domu.

Choć wielu modernistów opowiadało się za wykorzystaniem naturalnych materiałów, nie bali się też odrywać od tradycji i tworzyć konstrukcje o bardziej unikalnych cechach. Na przykład współcześni architekci często włączali do swoich projektów kanciaste linie dachu. Pozwala to na przepływ światła, dzięki czemu Twój dom jest przyjazną przestrzenią zarówno dla przyjaciół, jak i rodziny.

Niezależnie od wybranego podejścia do projektowania, ważne jest, aby pamiętać, że nie należy przesadzać z wystrojem w domu. Zbyt wiele dekoracji może odebrać elementy architektoniczne, które próbujesz podkreślić.

Ponadto nowoczesny design kładzie nacisk na zastosowanie dużych okien, które mają za zadanie wpuszczać naturalne światło słoneczne. Jest to ważne przy wprowadzaniu natury na zewnątrz i stanowi dużą część tego, co sprawia, że współczesny design jest tak ekscytujący.

Podczas gdy nowoczesny styl projektowania jest zakorzeniony w prostocie, łatwo jest uzyskać zbyt kreatywną dekorację. Dlatego ważne jest, aby znaleźć elementy, które kochasz i z którymi masz silny związek. Jest to szczególnie ważne, jeśli szukasz przytulnej i relaksującej przestrzeni życiowej.