Ciepleklimaty

Najlepsza witryna do udostępniania podróży

Atracciones Mundo

Co powinieneś wiedzieć o lampkach nocnych

Światło nocne

Lampki nocne to małe, elektryczne oprawy oświetleniowe, które dla wygody i komfortu umieszcza się w ciemnych miejscach. Znane są również jako podgrzewacze. Możesz znaleźć wiele różnych lampek nocnych i innych opraw oświetleniowych do domu lub biura. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tego typu urządzeniach oświetleniowych i ich zaletach. Możesz również kupić świeczki tealight, które służą temu samemu celowi.

Jasność

Jasne światła są nie tylko irytujące, ale mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie. Szacuje się, że ponad połowa rodziców w Wielkiej Brytanii pozostawia włączone lampki nocne swoich dzieci. Może to zakłócić cykl snu i wpłynąć na produkcję hormonu zwanego melatoniną. Hormon ten jest wytwarzany przez szyszynkę, która znajduje się między dwiema półkulami mózgu. Wytwarza bardzo mało melatoniny w ciągu dnia i zwiększa produkcję wieczorem. Wiadomo, że ekspozycja na jasne światło zakłóca produkcję tego hormonu, który pomaga ludziom przygotować się do snu.

Niedawne badania określiły ilościowo jasność nocnych świateł i wykorzystały te pomiary do zrozumienia antropogenicznego wpływu na nocne niebo na świecie. Wykazano, że jasność nocnych świateł koreluje z gęstością zaludnienia i gęstością terenów zabudowanych.

Efektywność energetyczna

Jeśli chcesz obniżyć rachunki za energię, możesz kupić lampki nocne ze światłami LED. Żarówki te nie generują ciepła i działają do 10 lat. Nie blakną i nie uszkadzają lakieru. Lampki nocne LED mają również funkcję ściemniania, która pozwala kontrolować ich jasność. Trwają również dłużej niż standardowe światła.

Tradycyjne żarowe i neonowe lampki nocne zużywają od trzech do siedmiu watów energii, podczas gdy diody LED pobierają tylko jeden wat. Oznacza to, że możesz pozostawić jedno z tych świateł przez cały rok i wydać tylko około sześciu centów na rachunki za energię!

Harmonogram

Harmonogram oświetlenia nocnego pozwala ustawić godziny włączania i wyłączania światła. Domyślnie włącza się o 21:00 i wyłącza o 7:00, ale możesz dostosować godziny do swoich potrzeb. Możesz kliknąć Włącz i wyłącz czas i wybrać z menu rozwijanych. Po wybraniu godziny po prostu kliknij przycisk Tick, aby ustawić godzinę.

Możesz także dostosować temperaturę barwową, aby uniknąć zmęczenia oczu w nocy. Microsoft zaleca trzymanie suwaka pośrodku. Oprócz ustawienia czasu dla lampki nocnej możesz również ustawić harmonogram automatycznego włączania i wyłączania. Zapobiegnie to zmęczeniu oczu w nocy i zachowa wzorce snu.

Czujniki ruchu

Czujniki ruchu w lampkach nocnych są zaprojektowane do wykrywania ruchu na odległość. Jednak właściwe umieszczenie ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia fałszywych alarmów. Czujniki ruchu umieszczone zbyt blisko drzwi lub zasłon mogą nie aktywować światła. Jeśli wykryją przejeżdżający samochód, mogą nie wyłączyć się na czas, powodując niepotrzebny fałszywy alarm.

Czujniki ruchu w lampkach nocnych są często kolorowe, aby uzupełnić oświetlane pomieszczenie. Na przykład kolorowe lampki nocne są idealne do pokoju dziecięcego. Mogą również stanowić oświetlenie korytarzy. Tylko upewnij się, że kupiłeś odpowiedni do swojego pokoju, biorąc pod uwagę praktyczne potrzeby każdej przestrzeni.

Koszt

Dostępnych jest wiele różnych rodzajów lampek nocnych. Niektóre mają żarówki LED, które są znacznie bardziej energooszczędne niż żarówki. Inne typy wykorzystują tanie diody LED, które mogą zmieniać kolor automatycznie lub ręcznie. Niektóre modele mają również czujniki wykrywające światło dzienne lub ruch, co zmniejsza zużycie energii. Większość lampek nocnych jest tania w eksploatacji.

Lampki nocne LED są szczególnie energooszczędne, zużywając tylko kilka miliwatów energii w porównaniu ze standardową siedmiowatową żarówką. Oznacza to, że będziesz w stanie zaoszczędzić kilka dolarów rocznie, wymieniając wiele żarowych lamp nocnych na energooszczędne kinkiety z wtyczką. Zaoszczędzisz również na rachunkach za energię elektryczną, jeśli zainstalujesz światło od zmierzchu do świtu, które automatycznie wyłączy się, gdy tylko wzrośnie poziom oświetlenia w pomieszczeniu.