Ciepleklimaty

Najlepsza witryna do udostępniania podróży

Bez kategorii

Rozmiary lamp wiszących

Lampy wiszące są kluczowym elementem oświetlenia wyspy kuchennej. Muszą być odpowiednio dobrane, aby zrównoważyć je z innymi cechami pomieszczenia, takimi jak wysokość sufitu i całkowita długość wyspy. Jeśli Twoje wisiorki będą za duże, będą wyglądać nieproporcjonalnie i nie będą robić takiego wrażenia, jakiego szukasz. Z drugiej strony, jeśli Twoje wisiorki będą za małe, zgubią się w przestrzeni i nie zapewnią Twojemu pokojowi efektu wow, którego szukasz.

Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez proces ustalenia, czy potrzebujesz żyrandola lub lampy wiszącej, oraz jak znaleźć odpowiedni rozmiar do swojej przestrzeni. Zawiera również porady dotyczące tego, gdzie powiesić oprawę, ile jej potrzeba i ile miejsca pozostawić pomiędzy oprawami.

Wymiary lamp wiszących

Aby określić najlepszy rozmiar pojedynczej lampy wiszącej dla Twojej przestrzeni, zacznij od zmierzenia szerokości i długości pokoju w stopach, a następnie dodaj te dwie liczby do siebie. Otrzymasz w ten sposób przybliżone wymiary proporcjonalnej lampy wiszącej dla Twojej przestrzeni (z wyjątkiem kilku cali).

Jeśli w Twoim pokoju wisi lampa, która Ci się podoba, zmierz od podłogi do miejsca, w którym chcesz, aby kończyła się nowa lampa wisząca. Jest to tzw. spadek i stanowi pierwszy punkt odniesienia przy doborze oprawy . Jeśli nie możesz znaleźć istniejącego światła, które mogłoby posłużyć jako przewodnik, wyciągnij drabinę i dokładnie zmierz odległość od sufitu do miejsca, w którym chcesz zakończyć nową oprawę – jest to również znane jako całkowita wysokość światła.

Podczas zawieszania lampy należy uwzględnić problemy z prześwitem, dlatego upewnij się, że dolna część wisiorka znajduje się co najmniej siedem stóp* nad ziemią, co zapobiegnie przypadkowemu uderzeniu głową osoby wchodzącej lub wychodzącej z pokoju. Podobnie, gdy zawieszasz go nad drzwiami wejściowymi, upewnij się, że górna część wisiorka znajduje się co najmniej sześć cali nad ramą drzwi.

Ta wykwintna lampa wisząca, będąca idealnym wykończeniem każdej przestrzeni, ma zmysłowy wygląd dzięki luksusowemu szklanemu kloszowi dostępnemu w kolorze przezroczystym, szampańskim lub przydymionym. Wyposażony w eleganckie zaokrąglenia i detale z matowego niklu, jest to idealny wybór do każdego domu lub przestrzeni komercyjnej.

Lampa o klasycznym kształcie z industrialnym zacięciem została wykonana z doskonałej angielskiej porcelany kostnej w Stoke-on-Trent. Tradycyjny proces stosowany od stuleci, a następnie wykańczanie ręczne pięknym półprzezroczystym wykończeniem, aby uwydatnić projekt. Wykończona plecionym flexem i dopasowanym baldachimem z porcelany kostnej, ta lampa jest uosobieniem wyrafinowanej elegancji. Połącz z designerską żarówką żarnikową, aby naprawdę wzmocnić efekt.