Ciepleklimaty

Najlepsza witryna do udostępniania podróży

Australia

Jak stworzyć nowoczesny dom w stylu lat 70

nowoczesny dom w stylu lat 70.

Jeśli dorastałeś w latach 70., prawdopodobnie dorastałeś z jakąś formą wystroju wnętrz – od włochatych dywanów po modne tapety w kwiaty i oczywiście boazerię. Podczas gdy wiele z tych projektów dobiegło końca i ostatecznie zostało odrzuconych, niektóre z nich cieszą się teraz odrodzeniem popularności. Według ekspertów od projektowania domów w firmie Swyft, trend napędza nostalgia i odrodzenie ziemistych tonów, wzorzystych tapet i geometrycznych kształtów. „Widzimy w domu wiele inspiracji latami 70. – to tak, jakbyśmy cofali się w czasie” — mówi ekspertka od stylu Catharina Bjorkman.

Nowoczesny dom w stylu lat 70. polega na znalezieniu właściwej równowagi między wyluzowanym chłodnym kalifornijskim stylem a eleganckimi, współczesnymi projektami. Kluczem jest, aby przejście było jak najbardziej płynne, a najlepszym sposobem na to jest subtelne skinienie głową. Można to zrobić za pomocą kilku kluczowych elementów dekoracyjnych, a także kilku nowszych trendów, które nadadzą Twojej przestrzeni dodatkowy styl lat 70.

Niezależnie od tego, czy jest to wyraziste krzesło, pleciona rattanowa lampa wisząca, czy zestaw ozdobnych donic, dodanie kilku ukłonów w stronę tej dekady stworzy idealne połączenie starego i nowego. Aby uzyskać bardziej spójny wygląd, spróbuj wprowadzić monochromatyczną paletę ciepłych kolorów, takich jak oliwkowa i szałwiowa zieleń, terakota, wielbłąd i rdzawy, aby wprowadzić klimat lat 70. do swojej przestrzeni.

Lata 70. wprowadziły również do domu różnorodne tekstury, w tym makramę (utworzoną przez artystyczne wiązanie sznurków) oraz meble z trzciny cukrowej lub rattanu. Ten styl może być nadal używany do dodawania tekstury i ciepła do Twojego domu – upewnij się tylko, że jest wykonany z wysokiej jakości materiałów.

Innym świetnym sposobem na włączenie nowoczesnego stylu lat 70. do Twojego domu jest użycie sztuki retro. Oświetlenie inspirowane dyskoteką, złote i mosiężne wykończenia oraz nadruki w kształcie słońca mogą być używane jako elementy dekoracyjne w Twoim domu, takie jak efektowna pokryta aksamitem sofa lub oszałamiające dzieło sztuki w ramie.

Nowoczesny dom w stylu lat 70. może być idealnym miejscem do zaprezentowania własnego gustu i stylu. Wyselekcjonowany wystrój i unikalne elementy architektoniczne tej dekady zapewnią idealne płótno dla Twoich ulubionych znalezisk w stylu vintage, roślin domowych i dzieł sztuki.

Jeśli nie masz pewności, jak zintegrować nowoczesny styl lat 70. ze swoim domem, zacznij od wykończenia i pracuj w górę. Poduszki, narzuty i lampy w zaktualizowanych, ciepłych odcieniach brązu i terakoty natychmiast nadadzą Twojej przestrzeni atmosferę lat 70. Następnie, gdy już znajdziesz swój rytm, spróbuj wprowadzić większe meble inspirowane tą odległą dekadą.

Dom Charlotte Swiden w Mornington Peninsula jest doskonałym przykładem tego, jak stworzyć nowoczesny styl lat 70. Dzięki dbałości o szczegóły i wyselekcjonowanemu stylowi udało jej się doskonale zrównoważyć lata 70. z nowoczesnymi projektami. Od oszałamiających elementów rattanu po ściany z odzyskanej cegły — w tym domu jest po trochu wszystkiego, co jest fajne.