Ciepleklimaty

Najlepsza witryna do udostępniania podróży

Cultura Australia

Australijska etykieta społeczna i zwyczaje kulturowe

Napoje alkoholowe

Australijskie prawo wymaga, aby kupować napoje alkoholowe mieć ukończone 18 lat. Dorośli często piją alkohol podczas imprez towarzyskich, w tym w indywidualnych miejscach pracy. Nie obrazisz gospodarza, nie pijąc, po prostu grzecznie odmów i poproś o napój bezalkoholowy (bezalkoholowy). Australia posiada szereg przepisów ograniczających dostarczanie napojów alkoholowych młodym ludziom poniżej 18 roku życia, a niektóre stwierdzają, że napojów alkoholowych nie wolno podawać nawet w mieszkaniach prywatnych. Nielegalne dostarczanie napojów alkoholowych młodzieży poniżej 18 roku życia będzie surowo traktowane przez policję.

Pozdrowienia

Powitania takie jak „Dzień dobry/popołudnie”, „Witaj”, „Dzień dobry” i „Jak się masz?” są często używane, nawet podczas spotkań z nieznajomymi. Zwykle, aby zwrócić uwagę innej osoby lub włączyć się do rozmowy, powiedz „Przepraszam”. Powiedz „przepraszam”, jeśli chcesz zrezygnować podczas rozmowy lub posiłku. Powiedz „Proszę”, gdy o coś poprosisz, powiedz „Dziękuję”, gdy skończysz lub gdy ktoś ci coś wręczy. W przeciwnym razie twoje zachowanie będzie postrzegane jako wyjątkowo niegrzeczne.

Dress code

Australijczycy zwykle ubierają się swobodnie, zwłaszcza w gorące letnie dni, kiedy nie potrzebują dużo ubrań. Jeśli wymagana jest bardziej formalna odzież, zostaniesz o tym wcześniej poinformowany. Należy pamiętać, że w Australii kobiety mogą nosić krótkie spódniczki, krótkie bluzki i szorty i nikt nie uzna tego za niegrzeczne lub niemoralne.

Połączenie

Australijczycy są często przyzwyczajeni do zwracania się do ludzi po imieniu, nawet do szanowanych seniorów. Jeśli jednak spotykasz kogoś starszego od ciebie po raz pierwszy, umieść tytuł przed jego nazwiskiem, na przykład pan Brown, pani Brown, dr Smith lub profesor James, dopóki nie poproszą cię o zwracanie się do nich po imieniu. Uczniowie Carrey zawsze dodają tytuły, gdy rozmawiają ze swoimi nauczycielami.

Otwórz prezent

W niektórych krajach wręczanie prezentów osobiście jest uważane za niegrzeczne, w Australii tak nie jest. Przyjmując prezent w Australii, uprzejmie jest natychmiast go otworzyć i podziękować. vololighting

Kontakt fizyczny

Uściski dłoni są często używane do powitania lub pożegnania się, zwłaszcza między mężczyznami. Kobiety mają tendencję do większego kontaktu fizycznego podczas witania się, na przykład przytulania się z przyjaciółmi i rodziną lub całowania w policzek, ale kobiety również podają sobie ręce, gdy spotykają się z nieznajomymi w sytuacjach formalnych lub w miejscu pracy. Uściski, pocałunki i trzymanie się za ręce między mężczyznami i kobietami w miejscach publicznych są uważane za normalne przejawy emocji.

Kolejka

Australijczycy zwracają szczególną uwagę na stanie w kolejkach podczas zakupów, wypłacanie pieniędzy i wsiadanie do autobusu. Bardzo niegrzeczne i niewybaczalne jest popychanie osoby przed sobą lub popychanie przed innymi, gdy jesteś w kolejce. Ponadto Australijczycy bardzo dbają o ochronę swojej osobistej przestrzeni i prywatności, więc nie zbliżaj się zbytnio do innych, gdy stoisz w kolejce.

Śmieci

Proszę wyrzucić śmieci do kosza na śmieci. Jeśli nie ma koszy na śmieci, będziesz musiał zabrać ze sobą śmieci, dopóki nie znajdziesz. Zostaniesz ukarany grzywną, jeśli zostaniesz przyłapany na zaśmiecaniu lub wyrzucaniu śmieci w miejscach publicznych. Obok zwykłych koszy znajdziesz również kosze nadające się do recyklingu, które są wykorzystywane na makulaturę lub tworzywa sztuczne.

Palenie

Palenie jest surowo zabronione w wielu szkołach, a niektóre szkoły, w których obowiązują surowe wymagania, stwierdzają, że palenie może być uważane za poważne wykroczenie. Uczniowie, u których stwierdzono palenie, zostaną zawieszeni. Zgodnie z prawem wiktoriańskim kupowanie lub dostarczanie papierosów młodej osobie poniżej 18 roku życia jest nielegalne. Palenie w pomieszczeniach jest zabronione w zdecydowanej większości miejsc publicznych, a osoby je naruszające będą karane grzywną. Palenie jest również zabronione w zewnętrznych miejscach publicznych, takich jak dworce kolejowe i przystanki autobusowe. Żadnego plucia Plucie na ulicy, głośne chrząknięcie czy energiczne wydmuchiwanie nosa jest bardzo niegrzeczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *