Ciepleklimaty

Najlepsza witryna do udostępniania podróży

America

Jak określić odpowiednią wysokość lampy ściennej

wysokość lampy ściennej na zewnątrz

Kinkiety to niezwykle wszechstronne rozwiązanie oświetleniowe do każdej przestrzeni, które może zapewnić różne funkcje i style. Należą do nich oświetlenie ambientowe, oświetlenie akcentujące, które może uwypuklić detale architektoniczne i cenne dodatki wyposażenia wnętrz, a także światło bezpośrednie do oświetlania miejsc dedykowanych do określonych czynności (tzw. oświetlenie zadaniowe).

Jednak przed zainstalowaniem odpowiedniej oprawy konieczne jest rozważenie wymiarów i równowagi każdego środowiska, nie tylko pod względem estetycznym, ale także pod względem jakości oświetlenia i praktyczności. Na przykład umieszczenie ozdobnego kinkietu tuż obok drzwi prowadzi do przypadkowych kolizji z drzwiami i ościeżnicami i jest dalekie od ideału zarówno z punktu widzenia estetyki, jak i funkcjonalności.

Na przykład, aby uniknąć nieprzyjemnych cieni, które tworzą zbyt blisko siebie ustawione kinkiety, warto ustawić je na odpowiedniej wysokości. Zasadniczo kinkiet powinien być montowany nie wyżej niż 1,80 m od podłogi i nie niżej niż 0,70 m od szafki nocnej.

Jeśli planujesz zamontować kinkiety w przedpokoju, warto ustawić je nieco wyżej niż w sypialni, aby nie tworzyć irytujących cieni na podłodze czy ścianach. Pomaga to również w równomiernym i przyjemnym oświetleniu całej przestrzeni.

W środowiskach zewnętrznych określenie odpowiedniej wysokości oprawy jest nieco bardziej skomplikowane, ponieważ na oświetlenie otoczenia może wpływać otaczająca architektura i krajobraz. Ogólnie rzecz biorąc, światła przeznaczone do oświetlania krajobrazu lub ścieżki spacerowej powinny być montowane na wysokości od kostek do kolan, podczas gdy jasne światła bezpieczeństwa można montować na tej samej wysokości co wyposażenie wewnętrzne, czyli około 60 do 66 cali od podłoża.

Oprócz rodzaju i lokalizacji urządzeń, rodzaj używanej żarówki również odgrywa ważną rolę w określaniu, ile światła będą emitować i jak wysoko powinny być ustawione. Na przykład diody LED wymagają niższej mocy niż żarówki i można je montować na niższej wysokości.

Wskazane jest również wybranie opraw oświetleniowych z oznaczeniem Wet Rated, co oznacza, że są przeznaczone do użytku na zewnątrz i mogą być narażone na działanie wiatru i deszczu. Oprawy powinny mieć dobry system mocowania i powinny być dobrze przymocowane do ściany.

Ponadto należy przeprowadzać regularną konserwację urządzeń zewnętrznych, aby utrzymać je w dobrym stanie. Mogą rdzewieć lub pękać, jeśli nie są odpowiednio pielęgnowane, zwłaszcza jeśli są narażone na trudne warunki pogodowe, takie jak ciepło i wilgoć. Zalecane jest również regularne czyszczenie opraw i ich powierzchni. Podobnie ważne jest, aby upewnić się, że przełączniki są czyste i sprawne, aby można je było łatwo obsługiwać oraz włączać i wyłączać. Na koniec należy zaizolować połączenia przewodów, aby zapobiec porażeniom elektrycznym. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku oświetlenia zewnętrznego, gdzie przewody są często narażone na działanie dużej ilości wilgoci i zanieczyszczeń, w tym piasku i brudu.