Ciepleklimaty

Najlepsza witryna do udostępniania podróży

America

Rozwijanie własnego stylu muzycznego

styl muzyki

Niezależnie od tego, czy jesteś znakomitym pianistą, czy dopiero zaczynasz naukę gry na instrumencie, rozwiniesz swój własny styl muzyczny. Jest to zestaw wyborów estetycznych, których dokonujesz, obejmujących wariacje rytmu i sposobów szarpania lub szarpania strun. Style muzyczne mogą również obejmować harmonie, melodie i dynamikę. Te osobiste wybory nadają Twojej muzyce niepowtarzalny głos i dźwięk.

Istnieje wiele różnych rodzajów muzyki, od muzyki klasycznej po pop. Każdy gatunek ma swój odrębny styl i często pokrywa się z innymi gatunkami. Niektóre z najpopularniejszych rodzajów muzyki to rock, country, dance, rap i alternatywa. Istnieją również podgatunki, które dalej dzielą gatunki muzyczne na mniejsze kategorie.

Na przykład muzyka ludowa charakteryzuje się wykorzystaniem instrumentów akustycznych i rozpoznawalnych melodii. Zwykle towarzyszy temu tradycyjny taniec, a muzyka jest bardziej sentymentalna niż optymistyczna. Popularną formą muzyki ludowej jest country, które powstało w Stanach Zjednoczonych w latach 20. XX wieku. Jego brzmienie przypomina bluesa, muzykę Cajun i Appalachów i zostało zmieszane z jazzem w popularnym podgatunku zwanym Western Swing.

Rock to gatunek muzyczny, który pojawił się w Stanach Zjednoczonych w latach pięćdziesiątych XX wieku i zawierał elementy gospel, jump bluesa, rytmu i bluesa oraz muzyki country. Później rozwinął się w wiele podgatunków, w tym punk, hard rock i heavy metal.

Elektroniczna muzyka taneczna, czyli EDM, to popularny gatunek muzyki, który wykorzystuje szybkie breakbeaty i charakterystyczne brzmienie. Jest pod wpływem innych gatunków, takich jak metal, punk i pop, ale wypracował swój własny, charakterystyczny styl. Popularność tego gatunku doprowadziła do wielu festiwali i koncertów DJ-skich.

Drill music lub drill to agresywny undergroundowy gatunek, który ostatnio zyskuje na popularności. Czerpie inspiracje z rapu i grimu i jest kojarzony z aktami przestępczymi i przemocą. Było to również źródłem interwencji policji i zakazów YouTube.

Muzyka klasyczna to specyficzny gatunek muzyczny, na który składają się kompozycje utrzymane w tradycyjnej formie. Opiera się na zasadach kontrapunktu, który jest techniką muzyczną polegającą na powtarzaniu muzycznych fraz i linii. Najbardziej znani kompozytorzy muzyki klasycznej to Franz Joseph Haydn, Wolfgang Amadeus Mozart i Ludwig van Beethoven.

Indie to gatunek muzyczny, który odnosi się do każdego rodzaju muzyki produkowanej niezależnie od głównych komercyjnych wytwórni płytowych. Można go podzielić na kategorie według podejścia do produkcji typu „zrób to sam” lub po prostu według stylu użytych piosenek. Indie mogą być szerokim gatunkiem, obejmującym wszystko, od jazzu, przez country, przez folk, aż po łatwe słuchanie. Jednak można go również użyć do opisania dowolnej muzyki, która ma mniej komercyjny charakter niż inne gatunki. Na przykład utwór, w którym wykorzystano gitary akustyczne, fortepian lub skrzypce, jest uważany za utwór niezależny, nawet jeśli jest grany w głównym nurcie radiowym.