Ciepleklimaty

Najlepsza witryna do udostępniania podróży

Atracciones

Pierwsze kroki z pomysłami na oświetlenie

Pomysły na oświetlenie patio

Niezależnie od tego, czy używasz swojego tarasu jako jadalni, czy też wylegujesz się w promieniach słońca z rodziną, dobre pomysły na oświetlenie są niezbędne do stworzenia zabawnej przestrzeni, w której poczujesz się jak w domu. Najlepsze pomysły na oświetlenie patio sprawią, że Twoja przestrzeń zewnętrzna będzie płynnie przechodzić od dnia do nocy, dodając zarówno praktyczne oświetlenie, jak i atmosferę, której nie można dopasować do wnętrza.

Pierwsze kroki z planem oświetlenia

Jeśli chcesz dodać nowe oświetlenie do swojego patio, ważne jest, aby zastanowić się, ile żarówek jest potrzebnych. Ogólnie rzecz biorąc, idealne są mniejsze, bardziej przenośne światła, ale można również nałożyć wiele większych świateł, aby uzyskać bardziej imponujący wyświetlacz.

Łańcuchy świetlne

Wiszące łańcuchy świateł tworzą jasną i zachęcającą atmosferę na patio, zwłaszcza o zmierzchu, kiedy na niebie widać wyraźną poświatę. Możesz nawet użyć wzoru zygzakowatego, aby uzyskać przyciągający wzrok efekt. Wybierz żarówki lub kule LED w stylu Edisona, które są energooszczędne i nietłukące.

Kinkiety ścienne

Dekoracyjne kinkiety ścienne są popularnym wyborem do dodawania dodatkowego oświetlenia do każdego obszaru zewnętrznego. Występują w różnych stylach i można je zamontować na ściemniaczu, aby kontrolować ilość światła.

Świece

Jeśli chcesz dodać romantyczny akcent do swojego tarasu, świece są łatwą i niedrogą opcją. Występują w wielu różnych rozmiarach i zapachach, więc możesz znaleźć taki, który pasuje do Twojej osobowości. Można je ustawić na podłodze lub obok schodów, chodników i stołów.

Oświetlenie w górę

Oświetlenie w górę to świetny sposób na podkreślenie szczegółów krajobrazu patio, ale można go również wykorzystać do innych aspektów ogrodu. Na przykład to sprytny sposób na pokazanie kwitnących kwiatów lub ogrodów w pojemnikach, a także świetny wybór do podkreślenia pomysłów na tarasy i miejsca do siedzenia.

Lampy wiszące

W przypadku jadalni na świeżym powietrzu popularnym wyborem są wiszące lampy wiszące nad stołem. Stanowią ładny punkt centralny i mogą być używane do oświetlenia całej długości stołu.

Oświetlenie wpuszczane

Jeśli taras jest osłonięty ścianą, łatwo jest zainstalować oświetlenie w suficie. Mogą być zasilane za pomocą wtyczek lub baterii i pozwolą Ci łatwo przenosić je po patio, gdy chcesz uzyskać inny wygląd.

Światła schodowe

Jeśli masz drewniane lub kamienne stopnie prowadzące na taras, dobrym pomysłem jest umieszczenie świateł przy stopniach schodów, aby mieć pewność, że Ty i Twoi goście będziecie mogli bezpiecznie wejść na nie w nocy. Pozwoli to uniknąć niebezpieczeństwa potknięcia się i ochroni taras przed dziećmi.

Postaw światła

Światła palikowe są popularną opcją do oświetlania chodników, ale można je wykorzystać również w innych obszarach. Na przykład możesz użyć świateł palikowych między ulubionymi roślinami lub zwrócić uwagę na ogród w pojemnikach.

Można ich również użyć do podkreślenia dowolnego elementu, który chcesz wyróżnić w ogrodzie, na przykład kulistej kamiennej rzeźby. Jeśli chcesz uzyskać bardziej dramatyczny efekt, możesz użyć wielu zestawów świateł palikowych, aby stworzyć oszałamiającą symetrię.