Ciepleklimaty

Najlepsza witryna do udostępniania podróży

Atracciones Cultura Europa Europa del Este Jedzenie Polonia

Dlaczego podróżowanie po Polsce jest tak atrakcyjne

Oczywiście przyjeżdżając do Polski można cieszyć się następującymi na całym świecie pięknymi aspektami, co może być powodem, dla którego podróżowanie po Polsce jest tak atrakcyjne.

1 Moce kulturowe – pojawienie się wielu noblistów

Polska ma silne dziedzictwo kulturowe, z muzeami i galeriami pełnymi dużych miast i małych miasteczek. Oprócz występów na wysokim poziomie, które można zobaczyć w różnych miastach, można również znaleźć wiele znanych na całym świecie książek w rozproszonych księgarniach.

Umiejętność kulturowa Polaków jest bardzo wysoka. Być może słyszeliście o Marii Skłodowskiej-Curie, polskiej Laureacie Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki i chemii oraz Laureacie Pokojowej Nagrody Nobla Lechu Wa Vinsa.

Czy wiesz jednak, że Polska zdobyła kilka literackich Nagród Nobla? Olga Tokachuk otrzymała nagrodę 2018.

Inni wybitni polscy pisarze to Szymborska i Miłosz, z których wielu zostało przetłumaczonych na różne języki. Przyjedź do Polski, aby doświadczyć bogatej i płodnej literackiej atmosfery!

Dlaczego podróżowanie po Polsce jest tak atrakcyjne

2 Królestwo bohaterów i wojowników Polsce

Przeżyj tutaj perypetie II wojny światowej

Polacy mają niezłomną wolę osobistą i ducha nacjonalizmu. Dzięki tej miłości do języka ojczystego i lokalnej kultury Polska wydała wielu wspaniałych wojowników. W czasie II wojny światowej Polacy jako ofiary mieli szczególny status.

Polska została zdewastowana, czy to w wyniku działań wojennych, czy w wyniku celowego sabotażu przez okupantów.

6 milionów ludzi straciło życie, a niemieccy okupanci zbudowali na terenie Polski 9 ogromnych obozów koncentracyjnych, takich jak Auschwitz-Birkenau, Treblinka czy Stuttov.

Te obozy koncentracyjne mają teraz otwarte dla zwiedzających muzea, dzięki którym współcześni ludzie mogą dowiedzieć się o historycznym znaczeniu najgorszych bitew ludzkości, a także o nieustępliwym bohaterstwie Polaków.

Dlaczego podróżowanie po Polsce jest tak atrakcyjne
Muzeum II wojny światowej – Gdańsk

3 Poszukiwanie skarbów w Polsce! ? Kraina Bursztynu

Oprócz tego, że jest bezcennym klejnotem, bursztyn ma nawet wartość zdrowotną i leczniczą! W tej skarbnej krainie Polski oprócz pięknych kobiet znajduje się również magiczny starożytny słowiański kamień leczniczy!

Bursztyn z regionu Morza Bałtyckiego był ceniony i używany przez człowieka od czasów prehistorycznych. Bursztyn jest popularnym przemysłem w Polsce od średniowiecza, przy czym główną rolę odgrywa gwarne nadbałtyckie miasto portowe Gdańsk.

Obecnie Polska jest największym światowym eksporterem bursztynu. Jeśli przyjeżdżasz do Polski na „Taobao”, najbardziej nie możesz przegapić Targu Bursztynu w Gdańsku. Znajduje się na ulicy Mariackiej, gdzie na pewno znajdziesz swój ulubiony bursztyn!

Dlaczego podróżowanie po Polsce jest tak atrakcyjne

4 Różnorodność jezior i gór

Zróżnicowane ukształtowanie terenu w Polsce, oprócz krajobrazów kulturowych, może również przynieść wyjątkowe doznania z naturalnej turystyki plenerowej. Oprócz tego, że jest odpowiednia dla ludzi literackich i artystycznych, Polska zapewnia również różnorodne udogodnienia dla sportowców na świeżym powietrzu.

Krajobraz zmienia się z północy na południe, jak w kalejdoskopie, ukazując swoją różnorodność i piękno. Na północy znajduje się Morze Bałtyckie z piaszczystymi plażami i rozległymi lasami. Dalej na południe znajdziesz Mazury, słynną Krainę Tysiąca Jezior, obszar z mnóstwem możliwości aktywnego wypoczynku w miesiącach letnich.

Centralna Polska jest dość płaska, porośnięta jasnymi lasami brzozowymi i polami uprawnymi. Południowe miasto Kraków położone jest wśród wzgórz i gór, a bogate środowisko naturalne pozwala każdemu na znalezienie aktywności, która mu odpowiada.

Dlaczego podróżowanie po Polsce jest tak atrakcyjne
Hala Gasienicowa – Tatra Mountains Zakopane Poland

5 Romans i zaduma: Królestwo zamków

Polska była kiedyś królestwem, później, jako Rzeczpospolita Obojga Narodów, stała się ważną siłą w historii Europy. Historia Polski to czasy zarówno chwalebne, jak i bolesne. Jak większość krajów, są wzloty i upadki.

Ważnym świadectwem historii tego kraju jest zamek. Polskie zamki są jednymi z najbardziej imponujących w całej Europie, a oprócz tego, że są pełne historii, są również idealnym miejscem do robienia zdjęć ślubnych.

Zamek w Malborku w północnej Polsce jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych zamków w Polsce, a nawet w Europie Środkowej.

Jest to także największy zamek w Europie. Zbudowany przez rycerzy germańskich na początku XIV wieku zamek w Malborku zajmuje powierzchnię 52 akrów i jest uważany za największą ceglaną konstrukcję, jaką kiedykolwiek zbudowali ludzie.

Dlaczego podróżowanie po Polsce jest tak atrakcyjne

6 Kraina Muzyki – rodzinne miasto Chopina

Urodzony w Zerazowej-Woli w 1810 roku Fryderyk Chopin był największym polskim kompozytorem i najsłynniejszym synem Warszawy. Wszystko w Warszawie ma swoją nazwę: od wódki po lotnisko.

Przedwcześnie rozwinięty cud muzyczny, jego życie muzyczne było pełne sukcesów. Jednak, podobnie jak wielu innych artystów, jego życie to nieodwzajemniona miłość, wygnanie, choroba, bankructwo i samotność. Zmarł w Paryżu w wieku 39 lat.

Jego twórczość została przekazana do dziś i stała się chlubą narodu polskiego.Wpływy polskiej muzyki tradycyjnej widać po Polonezie i Mazurku Chopina, które są tradycyjnymi polskimi formami tanecznymi.

Dlaczego podróżowanie po Polsce jest tak atrakcyjne

7 Czarodziejów – królestwo fantastyki

Uznana na całym świecie saga fantasy, opowiadająca o mrocznych przygodach siwowłosego czarodzieja Geralta z Rivii, została niedawno zaadaptowana jako serial internetowy Netflix oparty na publikacji Wiedźmin autorstwa polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego.

W świecie Wiedźmina jest wiele odniesień do mitologii słowiańskiej i polskiej, a lokacje w krainie Wiedźmina są również oparte na miejscach w Polsce (na przykład miasto Novigrad jest oparte na Gdańsku).

Polska ma bogate zasoby kulturowe i historyczne, a wyniki kosztowe są imponujące.Pyszne i fajne rzeczy, które można tu przyjechać. Ten magiczny kraj Europy Wschodniej jest wart odwiedzenia i wykopalisk.

Dlaczego podróżowanie po Polsce jest tak atrakcyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *